Rękawice chłodzące

Jak działają?

Rękawice i skarpety chłodzące stosowane są podczas podawania wlewów leków cytostatycznych, które uszkadzają nerwy obwodowe i są przyczyną tzw. polineuropatii czuciowej. Działanie zapobiegające polineuropatii obwodowej polega na ograniczeniu dopływu krwi do dłoni oraz stóp, co zmniejsza działanie leku w tych częściach ciała. Ograniczenie dopływu krwi uzyskiwane jest na dwa sposoby – ucisk (ciasne rękawiczki i skarpety) oraz schłodzenie (zestaw rękawic i skarpet chłodzących Seviton LIFE).

Korzyści z korzystania z rękawic:

Ochrona nerwów obwodowych

Redukcja bólu

Odprężenie

Poprawa samopoczucia chorego

Redukcja uczucia drętwoty palców dłoni i stóp

Ochrona przed skażeniem skóry i paznokci

Zachowują skuteczność leczenia

Zachowanie skuteczności leczenia

są przeznaczone rękawice?

Przede wszystkim: dla osób przechodzących przez chemioterapię. Widzimy efekt tej profilaktyki, dlatego zachęcamy wszystkie Panie do korzystania albo z chłodzących rękawiczek/skarpet, albo choćby z prostszej metody, mianowicie zakładania przed chemioterapią na dłonie dwóch par za małych lateksowych rękawiczek. Życzylibyśmy sobie, aby każda z leczonych Pań miała normalne życie, żeby potrafiła zapomnieć, że właśnie bierze chemioterapię.

Jak używać

rękawic?

Aby zastosować zestaw rękawic i skarpet chłodzących potrzebować będziesz, oprócz zestawu Seviton LIFE, ciasnych rękawiczek gumowych, ciasnych skarpetek oraz cienkich rękawiczek bawełnianych (opcjonalnie). Umieść zestaw w zamrażarce, aby schłodzić/zamrozić zestaw. Przed wyjazdem do szpitala na chemioterapię zapakuj zestaw do lodówki przenośnej, torby termicznej - jeśli nie masz nic takiego, owiń grubym ręcznikiem i wsadź do torby, aby utrzymać niską temperaturę. Przed użyciem zestaw powinien być bardzo zimny, ale nie zamrożony. 10 minut przed rozpoczęciem chemioterapii załóż na stopy ciasne skarpety a następnie skarpety chłodzące. Na ręce załóż bawełniane rękawiczki (jeśli masz), ciasne rękawiczki gumowe oraz rękawiczki chłodzące. Skarpety i rękawice powinieneś/powinnaś mieć na nogach i rękach przez cały czas wlewu i 10 minut po zakończeniu.
Rękawice i skarpety są wielorazowe, można je zdezynfekować, mogą być używane przez wiele osób.
Po zakończeniu cyklu chemioterapii możesz je przekazać innej potrzebującej osobie .